ZŮSTAŇ V OBRAZE

ALFA, KTEROU NECHCEŠ MINOUT

  kryptoblok.cz

  Kadena: Proof of Work blockchain pro Polkadot ekosystém (!?) a spolupráce s Coinbase

  • Projektů, které se snaží svézt na Polkadot hypu je dnes až moc
  • Pokud jste však Polka scénu pozorovali již minulý rok, neunikl vám projekt Kadena
  • Kadena jde dle našeho názoru jedním z největších projektů roku

  Veřejný, škálovatelný, hybridní layer 1 proof of work (PoW) blockchain = ano prosím

  Slyšíte dobře. Zralý čtenář chápe, že kterýkoli projekt, jež může sebevědomě nabídnout všechny výše zmíněné vlastnosti, a zároveň má blízko k Polkadotu, je přinejmenším vysoce perspektivní (BULLISH).

  Kadena nabízí modifikovatelné smart kontrakty psané přes zbrusu nový jazyk zvaný Pact.

  Smart kontrakty tohoto typu jsou vybavené takzvanou formální verifikací a modifikovatelností.

  Modifikovatelnost Kadeny je týmem nazývána jako „Turingova neúplnost“.

  Turingova neúplnost zjednodušeně řečeno snižuje prostor pro útok v jazykovém kódu, zároveň zachovává jednoduchost kontraktu a také možnost budoucího vylepšení a změn.

  Dále, formální verifikace umožňuje vývojářům kontraktů matematicky ověřit, že se v daném kontraktu nevyskytují žádné bugy, a může tedy být bezpečně nasazen do živého systému.

  Blockchain bezpečný jako Bitcoin, ale rychlý jako Solana

  Vývojový tým Kadeny přišel s velice unikátním řešením pro škálovatelnost layer 1 blockchainů fungujícím na starém dobrém PoW (jako Bitcoin).

  Blockchain Kadeny si můžete představit jako Bitcoin, který je sestaven ne z jednoho řetězce bloků, ale z mnoha spolupracujících řetězců bloků zároveň, jejichž počet se přizpůsobuje zátěži sítě.

  Pokud dojde k prudkému nárůstu transakcí na síti, Kadena je schopná „rozmnožit“ své řetězce, zároveň je všechny propojit, a přitom zachovat bezpečnost a rychlost celé sítě.

  Kadena umí splétat, množit nebo rozmotávat (zmenšovat počet) sítí, jako pavouk. Tento systém je nazýván „Chainweb“.

  Dalším komponentem Kadeny je extrémně rychlý, privátní blockchain zvaný Kuro.

  Tato součást Kadeny je zaměřena rovněž na korporátní hráče, kteří si mohou libovolně přepínat mezi veřejným a privátní blockchainem.

  Dnešním korporace a firmy prozatím nejsou zvyklé operovat čistě v open-source prostředí, možnost vybrat si, kdy pracovat privátně a kdy zase veřejně spolu s dalšími hráči je důležitá.

  "TYTO DVĚ VLASTNOSTI KADENY NÁM NAPOVÍDAJÍ, ŽE SE JEDNÁ O BLOCKCHAIN ZAMĚŘENÝ NA VYSOCE POSTAVENÉ FIRMY A SPOLEČNOSTI. BUDE SE JEDNAT O „ENTERPRISE GRADE“ BLOCKCHAIN."

  Konexe na Polkadot

  Jak se můžete dočíst v tomto článku, Kadena již od minulého roku kolaboruje s nadací Web3 Foundation za účelem zjištění, jak co nejlépe implementovat Kadenu a jazyk Pact do ekosystému Polkadot.

  Pokud jsou mezi vámi moonboys, kteří se v tomto zdánlivě suchopárném článku snaží najít znamení, proč by právě Kadena měla vyrazit „to the moon“, tohle je ono.

  Další unikátní vlastností Kadeny je schopnost napojení svého privátního blockchainu Kuro na Polkadot za pomocí vlastního parachainu KadenaDOT.

  Pouze z těchto informací lze vyvodit, že konexe na Polkadot jsou silné a jméno Kadena bude zanedlouho naprosto jasnou součástí celého DOT ekosystému.

  Kdo ví, ten ví: „Parachains are coming“. Všechny projekty, které se pyšní touhle vlastností, nejenže přežijí další bear market, ale budou jedněmi z úhlavních hráčů blockchainového světa.


  SMĚNA LIBOVOLNÉHO CRYPTA NA CHANGELLY, IHNED:

  Návaznosti na Coinbase

  Další „moon materiál“ je také spekulativní spojka Kadeny na Coinbase.

  To, že se Kadena pohybuje v korporátním světe už víme.

  Právě proto dává tahle spekulace smysl a obzvláště potom, když se podíváte na web Rosetta:

  Rosetta je standartním rozhraním pro nasazení různých blockchainů do systému Coinbase, přes jednotné API Rosetty.

  Z obrázku výše je jasné, že má Kadena k vývojářům Rosetty (tím pádem i Coinbase) blízko.

  Ostatně, jak vidíme v samotném úvodním článku Rosetty:

  „V Coinbase jsme Rosettu vyvinuli primárně za účelem zjednodušení a bezpečné implementace blockchainů do našeho systému…“

  Příběh se zahušťuje… Kadena připravuje Kadenswap!

  Dobrá, pokud jste se dostali až sem, připravte se na opravdovou třešničku na dortu.

  Jedním z hlavních nadcházejících produktů Kadeny je Kadeswap – multichainový swaper postavený na jejich proof of work blockchainu, který je schopný spolupracovat s Rosettou. Hmmmm…

  Kadenaswap je absolutní bombou již tak – představte si maximálně decentralizovaný Uniswap, s kvalitní likviditou v každém páru, kde můžete měnit coiny napříč různými blockchainy! Tudíž například Polkadot za ERC20 tokeny a tak dále!

  Mohlo by se stát, že jedním z dalších tahů Coinbase bude introdukce decentralizovaného swaperu, který bude postaven na technologii Kadena?

  Čtěte Kryptoblok a budete prvními, kdo se to dozví…

  Tento ani žádný jiný článek a výrok na tomto není finanční ani nijakou jinou radou. Jedná se pouze o názor. Článek slouží pouze a výhradně pro pobavení.
  

  Summary
  KADENA: PROOF OF WORK BLOCKCHAIN PRO POLKADOT EKOSYSTÉM (!?) A SPOLUPRÁCE S COINBASE
  Article Name
  KADENA: PROOF OF WORK BLOCKCHAIN PRO POLKADOT EKOSYSTÉM (!?) A SPOLUPRÁCE S COINBASE
  Description
  Projektů, které se snaží svézt na Polkadot hypu je dnes až moc Pokud jste však Polka scénu pozorovali již minulý rok, neunikl vám projekt Kadena Kadena jde dle našeho názoru jedním z největších projektů roku
  Author
  Publisher Name
  Kryptoblok.cz
  Publisher Logo

  Comments

  • Martin Morgan

   I do not even understand how I stopped up here, but I assumed this publish used to be good. I don't realize who you are but certainly you are going to a well-known blogger if you are not already. Cheers!

  Post a Comment

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *